mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

GlucoTrack wchodzi na rynek w 2014 roku

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 29182
 • 34 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_glucotrack_n.png

Izraelska firma Integrity Applications zapowiedziała wprowadzenie w pierwszej połowie 2014 roku na rynki wybranych krajów europejskich swojego nieinwazyjnego systemu pomiaru stężenia glukozy we krwi o nazwie GlucoTrack.

Czym wyróżnia się ten system od innych systemów pomiaru stężenia cukru?

• nie kłujemy już więcej palców Uśmiech

• nie potrzebujemy materiałów dodatkowych (paski, igły, nakłuwacze, gaziki ...)

• mogą go stosować zarówno chorzy z cukrzycą typu 1 jak i typu 2 (firma wprawdzie milczy na temat możliwości stosowania tego produktu u dzieci, nie widać jednak wyraźnych powodów dla których nie można by go zastosować).

Jak udało się to osiągnąć? Firma Integrity Applications, w przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, postawiła na pomiar kilku parametrów fizjologicznych powiązanych z poziomem cukru we krwi, poprzez ultradźwięki, temperaturę i elektromagnetyzm. Pisaliśmy już o bezinwazyjnym pomiarze cukru tutaj: Koniec z kłuciem palców blisko? oraz tutaj: Afrezza. Diabetycy wstrzymajcie oddech... Albo raczej nie, jednak GlucoTrack wydaje się być obiecujący ze względu na możliwość zastosowania go u osób z cukrzycą typu 1 (znacznie większe amplitudy wahań poziomu cukru dyskwalifikujące niektóre techniki pomiarowe).

Sam pomiar odbywa się poprzez przypięcie do ucha klipsa połączonego przewodem z urządzeniem przypominającym smartfona. Wynik pomiaru jest dostępny po około 1 minucie. Urządzenie wymaga raz w miesiącu trwającej 1-2 h kalibracji, natomiast przypinana do ucha sonda wymaga wymiany raz na pół roku. W przyszłości firma planuje wprowadzenie na rynek CGM-a opartego o tą technologię.

Ciekawe prawda? My oceniamy potencjał tego produktu wysoko, chętnie również przetestujemy go dla Was jak tylko będzie dostępny na którymkolwiek z europejskich rynków. 

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Bernadeta czwartek, 16 styczeń 2014

  Witam dzisiaj w programie Glob TVP była prezentacja glucotronic-a polskich naukowców z firmy Bomar polecam :)

 • Bernadeta czwartek, 16 styczeń 2014

  Bumar Elektronika S.A.

 • renata wtorek, 21 styczeń 2014

  Tak, zgadza się, znalazłam artykuł w 'Przeglądzie technicznym' nr 10-11
  'MONITORING GLIKEMII
  Wiele patentów Instytutu ma znaczenie cywilne. Jednym z najważniejszych w ostatnich latach jest "Nieinwazyjny pomiar glikemii człowieka za pomocą technik mikrofalowych", wyróżniony w 2011 r. w Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Urządzenie nie wymaga pobierania próbek krwi. Składa się z dwóch elementów: sondy mikrofalowej wchodzącej bezpośrednio w kontakt z ciałem pacjenta oraz modułu pomiarowego, którego zadaniem jest interpretacja zmian parametrów mikrofalowych sondy na wskazanie zmian poziomu glukozy we krwi. Sonda przyłożona do ciała emituje sygnał o mocy mikrowatów. Obecność glukozy we krwi, w skórze i tkankach oraz zmiany jej poziomu powodują zmiany parametrów elektrycznych ciała, co wywołuje zmiany parametrów elektrycznych sondy.

  Możliwość łatwego monitorowania zmian glikemii w organizmie należy do najbardziej pożądanych w medycynie, a diabetologia to jeden z najsilniejszych czynników napędowych techniki medycznej. W tym wypadku chodzi nie tylko o diagnostykę, lecz także o uniknięcie niebezpiecznego dla życia pacjenta stanu hipoglikemii.
  Do tej pory stosowano sondy wkłuwane pod skórę lub przyrządy z tzw. odwrotną jonoforezą, nie spełniające wszystkich oczekiwań. Chorzy są zmuszeni do wykonywania kilku bolesnych testów na dobę (3-4 w przypadku cukrzycy typu 1). Ta sama technika mikrofalowa może służyć wielu innym zabiegom i badaniom medycznym, m.in. wysiłkowym dla sportowców i żołnierzy. Jest to wygodny sposób monitorowania stanu pacjenta po operacji na oddziale intensywnej opieki. Badanie to jest też dogodne do celów naukowych - np. w modelowaniu dynamicznego metabolizmu glukozy.

  Przewlekła hipoglikemia może być wywołana zarówno cukrzycą, jak i skrajnym obciążeniem organizmu. Jej skutkiem mogą być trwałe uszkodzenia centralnego układu nerwowego i ważnych organów. Całkowita zaś liczba chorych na cukrzycę na świecie przekracza już 240 mln, a w 2030 r. sięgnie prawdopodobnie 388 mln. Wartość niewielkiego, niemal kieszonkowego zestawu przyrządów skonstruowanych w PIT trudno wręcz przecenić. Metoda została zgłoszona do opatentowania. '
  Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, dowiedzieć się na jakim jest to etapie w tym urzędzie i co dalej, kto znajdzie pieniądze, wyprodukuje......jest wiele pytań...

 • Bożena Garbińska wtorek, 21 styczeń 2014

  Napisaliśmy do firmy Bumar, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Czekamy na odpowiedź

 • Aneta poniedziałek, 10 marzec 2014

  Znalazłam 3 dystrybutorów gluckotracka - Wielka Brytania, Izrael i Australia, czy próbowała się Pani kontaktować z którymś z dystrybutorów tego urządzenia? Ja zamierzam zadzwonić do WB ale najpierw chciałam się zapytać czy Pani się udało coś dowiedzieć.

 • Gosia czwartek, 28 sierpień 2014

  Witam,
  czy mogę prosić o namiary na dystrybutora w wielkiej Brytanii? Chętnie podejmę wyzwanie i postaram się skontaktować z firmą jak i zdobyć więcej informacji a może i uzyskać dostęp do GlucoTrack.
  Jeśli mi się uda to natychmiast zamieszczę info dla za interesowanych.
  Dziękuje, pozdrawiam.

 • Bożena Garbińska wtorek, 11 marzec 2014

  Nie, jeszcze nie próbowałam się kontaktować. Na stronie producenta jest też informacja, że podpisano umowę na dystrybucję w Turcji - zacznie się w 2 kwartale 2014, również na Litwie, Łotwie i Estonii, też 2 kwartał i Białoruś - 2015. Hmm...czyżby na mapie w miejscu Polski była biała plama?

 • Ola poniedziałek, 05 maj 2014

  Witam
  W ostatnich dniach została opublkiowana lista dystrybutorów.
  Skontaktowałam sie z Litwą i Włochami.
  Z Włoch nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi, natomiast dystrybutor z Litwy nie jest zbyt zainteresowany współpracą. Może gdyby zebrać większą ilośc zaiteresowanych osób będzie łatwiej?
  W razie pytań proszę o kontakt pod adresem olutka2@op.pl. Pozdrawiam

 • Gosia czwartek, 17 lipiec 2014

  W grupie zawsze jest łatwiej, Z chęcią dołączę do osób zainteresowanych pozyskaniem GlucoTrack, mam małego, 4 -letniego cukrzyka w domu a więc zależy mi na tym by nie kłuć jego małych paluszków.

 • Adrian wtorek, 12 sierpień 2014

  Witam, również jestem zainteresowany kupnem w większym gronie.

  Proszę pisac: adriankalwa@Interia.pl

 • Gość piątek, 05 grudzień 2014

  Witam,
  rozmawiałem z dystrybutorem z Litwy, przyjmuje zamówienia na glucotracka a czas realizacji to 2 miesiące ,
  powiedział , że w instrukcji jest zapis "tylko dla osób powyżej 18 lat" i nie wysyła ,żeby kupić trzeba będzie przejechać się do Wilna.

 • m wtorek, 17 luty 2015

  Witam,
  Czy udało się sprowadzić GlucoTracka do Polski? Ktoś już go przetestował? Również jestem zainteresowana.

 • Darek piątek, 22 sierpień 2014

  Witam, również jestem zainteresowany kupnem.Mamy trzyletniego cukiereczka.

 • Tomasz czwartek, 06 listopad 2014

  Witam wszystkich . My też mamy 3 - letniego słodziaka , też chcielibyśmy kupić ten glukometr.Gdyby ktoś wiedział więcej gdzie można kupić ten glukometr i jakieś ciekawe informacje to proszę o info tomasz.sapecki@wp.pl

 • Gosia czwartek, 28 sierpień 2014

  Witam,
  czy mogę prosić o namiary na dystrybutora w wielkiej Brytanii? Chętnie podejmę wyzwanie i postaram się skontaktować z firmą jak i zdobyć więcej informacji a może i uzyskać dostęp do GlucoTrack.
  Jeśli mi się uda to natychmiast zamieszczę info dla za interesowanych.
  Dziękuje, pozdrawiam.

 • Bożena Garbińska sobota, 30 sierpień 2014

  Witam,
  Tu jest link do aktualnych dystrybutorów, niestety nie ma tu jeszcze Wielkiej Brytanii http://www.integrity-app.com/the-glucotrack/distributors/

 • Gosia poniedziałek, 01 wrzesień 2014

  Witam,
  Dziękuję za linki do bezpośrednich dystrybutorów. W najbliższym czasie będę walczyła o dostęp do tych firm, jeśli się uda zaraz zamieszczę wpis.

  Pozdrawiam:)

 • Tomek 23 czwartek, 28 sierpień 2014

  Również jestem zainteresowany kupnem:)) moj mail Tomiik91@wp.pl jesli ktos by coś wiedział prosze o pomoc, jesteśmy słodcy więc któż słodkiemu odmówi hehe:)) Ja kłuje się ok 10 razy na dobę :(
  pozdrawiam Tomek

 • adam piątek, 03 październik 2014

  Dostałem informacje ze będzie to dostępne w Australii i Nowej Zelandii i trzeba go kalibrowac co pół roku a można to jedynie zrobić w Australii wiec jak kogoś stać co pół roku latać do Australii to powodzenia

 • adam piątek, 03 październik 2014

  Dear Adam  Thank you for your enquiry about the GlucoTrack and we apologise for any delay in responding as we are inundated with enquiries.  The GlucoTrack is not yet available for sale or advertised here in Australia yet pending final registration of the device with our Therapeutic Goods Administration in Canberra.

  This has been a very long process so far but is finally nearing an end and we anticipate completion by them around the end of October. We will only then then order in stocks.  When we are able to begin sales here we will also activate a special website for this www.glucotrack.com.au and it will be possible to order via this website.  Please note:

  The GlucoTrack cannot be used nor will give correct readings until it has been set up and professionally calibrated to each individual. The calibration is done by us using laboratory standard reference equipment and can take 2 to 4 hours per person.
  Calibration also needs to be repeated at 6 monthly intervals coinciding with replacement of the Personal Ear Clip.
  Our distribution agreement with the manufacturer is only for Australia and New Zealand although we cannot control where the device is ultimately used after it has been purchased here.
  Please note too that the GlucoTrack is at present only licenced for use on people 18 years of age and over provided they have normal size ear lobes.
  Users must have an earlobe size of: Between 14mm and 25mm diameter and between 3mm and 6mm thickness. A smaller PEC is under development for use on children but this may still take some time allowing for clinical trials and licencing.  Selling price will be AU$ 2,420 plus GST for the Main Unit and one PEC (personal Ear Clip) and replacement PEC’s will be about AUD 220 plus GST at present exchange rates.

  Your IP address indicates that you are enquiring from the Netherlands. Unless you are able to come to Australia for calibration or alternatively have access to a laboratory standard reference meter Hemocue 201 and be able to have the calibrations done there it will not be possible to assist you.


  To jest email jaki dostałem od dystrybutora możecie sobie przetłumaczyć na translatorze
  Please let me know if you would like us to add you to our enquiries database to let you know when we can start supplying or if you have any further questions

Zostaw komentarz

Gość sobota, 24 luty 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (288)
desery (103)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się