mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Human Trial - czemu jeszcze nie ma leku na cukrzycę?

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3965
 • 0 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_The-Human-Trial-Filming.png

Większość osób dotkniętych CT1 już to słyszała "za 5-10 lat problem cukrzycy zniknie". Czemu więc kolejne pokolenia słyszą to samo? Lisa Hepner i Guy Mossman próbują odpowiedzieć na to pytanie w filmie dokumentalnym o próbach klinicznych Viacyte.

Mamy powody do ostrożnego optymizmu. Lider badań nad komórkami macierzystymi Viacyte jest już w fazie badań klinicznych na ludziach. Małżeństwo filmowców postanowiło nakręcić o tym bezprecedensowym wydarzeniu film dokumentalny. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie czemu po przeszło 100 latach od odkrycia insuliny nie mamy jeszcze leku na cukrzycę, pokazując gigantyczne przeszkody i niesłychany mozoł badań, złożoność samej choroby i nauki potrzebnej do jej poznania, czego trzeba do hodowli komórek macierzystych, jakie przepisy regulujące rynek medyczny wyznaczają granice badań oraz 5 miliardów dolarów potrzebnych na wprowadzenie przeciętnego leku na rynek. Guy Mossman i Lisa Hepner, która sama choruje na cukrzycę od 25 lat, starają się przybliżyć ten tytaniczny wysiłek i pokazać czemu diabetycy nie powinni się poddawać i wciąż mieć nadzieję na wyleczenie. Skąd więc czerpią tą nadzieję? Chociażby z faktu, że badania na zwierzętach zakończyły się sukcesem i z faktu, że Viacyte z jednego embrionu pozostałego po zapłodnieniu in vitro produkuje liczbę komórek beta trzustki mogącą wyleczyć wszystkich ludzi chorych na cukrzycę typu 1 na całym świecie

Jak sama autorka filmu mówi, chciałaby aby film przyspieszył pojawienie się leku, ale też chciałaby aby film ulżył chorym w czymś co nazwała "zmęczeniem nadzieją", w wyczerpaniu po latach oczekiwania, nadziei, modlitw i obietnic.

Jeśli chcecie wesprzeć producentów filmu i dowiedzieć się więcej o tym przedsięwzięciu to zapraszamy do obejrzenia filmu. My już to zrobiliśmy :)

Więcej o Viacyte:

Johnson&Johnson wspiera Viacyte

Pierwszy pacjent z implantem Encaptra

Viacyte - testy kliniczne

VC-01 bliska nadzieja w implantach wysp trzustkowych

Źródło: https://thehumantrial.com/

 

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Umieść swój komentarz jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Gość środa, 21 marzec 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (289)
desery (104)
zupy (19)
przekąski (16)
przystawki (15)
do chleba (15)
ludzie (3)

Zaloguj się