mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Medtronic Connect - kolejne ułatwienie dla diabetyków

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 5250
 • 2 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_medtronicconnect.jpg

Firma Medtronic podała informację, że jej system Medtronic Connect otrzymał certyfikację FDA. To bardzo dobre wieści dla wszystkich użytkowników pomp i CGM-ów od tej firmy. Dlaczego?

Firma dołożyła do swoich systemów dla diabetyków ostatni brakujący element układanki czyli Uploader. To niewielkie urządzenie przesyła dane z pompy do innych urządzeń, dzięki czemu można na nich odczytać poziomy glikemii.

Jak to dokładnie działa? Chyba najlepiej zorientujecie się ze schematu poniżej - dane z pompy są przesyłane przez Uploader w odstępach 5 minutowych do telefonu komórkowego (musi mieć połączenie z internetem) następnie telefon przesyła te dane do specjalnej aplikacji w chmurze internetowej skąd dane są udostępniane dla wszystkich innych systemów czyli np. telefonu z aplikacją używanego przez rodzica, tabletu lub też oprogramowania Medtronic CareLink. Z pomocą tego systemu jako rodzicie będziecie mogli bez problemu zobaczyć jaki aktualnie poziom glikemii ma wasze dziecko. Z kolei ono (mowa o starszych dzieciach oczywiście) będzie mogło odczytać swój poziom cukru bardziej dyskretnie z telefonu. Fantastycznie prawda? System będzie dostępny w USA jesienią tego roku w cenie 199$, a już teraz można tam zarejestrować się na przedsprzedaż. Firma nie podała na razie informacji kiedy system będzie dostępny w Europie. Medtronic Connect będzie współpracował z telefonami iPhone (system iOS) ale wkrótce ma być również dostępny dla posiadaczy systemów Android. Nie znaleźliśmy na razie dokładnej informacji z jakimi pompami działa ten system - racjonalnym będzie jednak założenie, że ze wszystkimi pompami Medtronic, które współpracują z CGM-ami. 

Niewątpliwie cieszy tempo w jakim Medtronic odpowiedział na presję ze strony konkurencji oraz społeczności diabetyków (DEXCOM udostępnia dane medyczne dla TIDEPOOL!). Liczymy więc, że tempo wprowadzania tego przydatnego produktu na polski rynek będzie również szybkie.

 

 

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • joanna poniedziałek, 08 czerwiec 2015

  Czekamy na to rozwiązanie. Dexcom też ma podobną aplikację dostępną na razie tylko w Stanach, choć podobno można obejść zabezpieczenia i korzystać z niej w Polsce-- tracąc niestety gwarancję na urządzenie.

 • Edyta poniedziałek, 08 czerwiec 2015

  ilr kosztuje pompa tej firmy

Zostaw komentarz

Gość piątek, 23 luty 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (288)
desery (103)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się