mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Omnipod - 5 w 1?

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 6469
 • 1 komentarz
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_omnipodwlasnycgm.jpg

Ypsomed, właściciel pompy Omnipod planuje budowę własnego CGM zintegrowanego z pompą Omnipod, co ogłosił w syczniu 2013.

Oznacza to, że zamiast dwóch odrębnych wkłuć na ciele, jednego do pomy i jednego do CGM, oba będą w jednym miejscu. Badania kliniczne mają się rozpocząć w 2014 roku, a urządzenie może być dostępne dla pacjentów w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

W badaniach na zwierzętach wykazano, że dokładność tego urządzenia jest porównywalna z CGMami jak Platinum G4 Dexcom, Medtronic Enlite i Abbott Navigator. Zasadnicza różnica występować będzie w długości używania sensora. W Omnipod będzie mógł być używany tak długo jak plastry pompy (ok. 80 godzin), co jest znacznie krócej niż w trzech pozostałych CGM'ach.

Ypsomed nie zamierza dokonać zamknięcia pętli (automatycznego dozowania insuliny na podstawie odczytów z CGM). Ta integracja ma dać pacjentom wiedzę, co pozwoli im lepiej dawkaować insuliny a także informować użytkownika o przewidywanych poziomach stężenia glukozy we krwi.

Źródło: http://diatribe.us/issues/51

 

Oceń ten wpis:
0

Komentarze

 • Bożena Garbińska wtorek, 07 maj 2013

  Witam. Nazywam się Agnieszka, z wykształcenia jestem psychlogiem i mamą 7 letniego Bartka i 10 letniej Natalki, u której parę tygodni temu zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Jak dla wszystkich rodziców było to dla nas ogromne zaskoczenie i szok. Teraz robimy wszysko co w naszej mocy, żeby nasze dziecko było nadal szczęśliwe, spontaniczne i aby nie musiało rezygnować z dotychczasowych pasji. Natalia do do tej pory przyjmuje insulinę za pomcą penów. Jest bardzo dzielna i samodzielna, ma w szkole dorobiony własny klucz od gabinetu pielęgniarki, od początku podawała sobie insulinę sama. Natomiast bardzo chce przejść na pompę. Stąd moje pytanie.

  Zaitenresowałam się pompą mylife OmniPod i chcę ją zakupić najprawdopodobniej w Holandii. Bardzo proszę, jeśli ktoś używa takiej pompy o opinię i ewentualne rady, czy warto ją kupić. Natalia prowadzi bardzo aktywny tryb życia- uprawia sporty, tańczy, dużo się rusza, dlatego szukam dla niej pompy, która pozwoli na jak nawięcej komfortu.

  Proszę o rady, opinię i wskazówki, a może informację, gdzie najlepiej zakupić taką pompę z menu w języku angielskim.

  Agnieszka

Zostaw komentarz

Gość środa, 21 luty 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (288)
desery (103)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się