mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Cudze chwalicie swego nie znacie czyli Nocny Zwiadowca po polsku

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 5850
 • 3 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_nightscout.jpg

Dużo piszemy o tym co się dzieje na świecie w świecie nauki i techniki związanej z CT1. Wcale nie trzeba jednak sięgać daleko żeby zobaczyć coś ciekawego. Trzech zdolnych, wytrwałych i utalentowanych gości, z których dwóch mieliśmy przyjemność poznać osobiście, uruchomiło bardzo ciekawą inicjatywę. Koniecznie przeczytajcie jaką...

Grzegorz Stykowski (na zdjęciu powyżej), Paweł Babańczyk i Szymon Czapla bo o nich mowa, jako pierwsi w Polsce podjęli rękawicę i zmierzyli się na poważnie z Nocnym Zwiadowcą czyli systemem Nightscout. Niedawno wystartował przygotowany przez nich serwis http://nightscout.pl. Możecie tam znaleźć czytelnie i szczegółowo opracowane tutoriale pokazujące jak krok po kroku uruchomić system Nightscout, poczynając od instalacji kont na GITHUB, MLAB i Microsoft AZURE aż po szczegółowe wskazówki dla poszczególnych systemów CGM a więc Dexcom, Medtronic czy Abbot Freestyle Libre. To bezcenna inicjatywa ponieważ osoby nie mające na codzień styku z technologiami informatycznymi instalacja Nightscout może szybko zniechęcić. Panowie nie ograniczają się do pomocy w instalacji ale również sami rozwijają system Nightscout. Pracują nad zintegrowanym urządzeniem tak aby system był coraz bardziej wygodny w użyciu i niezawodny. Spójrzcie sami! Poniżej na obrazku prototyp opracowany przez Szymona Czaplę - to zintegrowane urządzenie składające się z telefonu i glukometru, które łączy się z pompą Medtronic 640G i przesyła dane do systemu Nightscout. 

Jeśli jeszcze nie wiecie do czego jest system Nightscout i jak mógłby pomóc wam jako rodzicom i waszym dzieciom to serdecznie zapraszamy na stronę Nightscout Polska, a całej trójce bijemy gorące brawa i wspieramy z całego serca :)

 

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Leszek Zaremba sobota, 03 grudzień 2016

  Od 67 lat choruję na cukrzycę. Wziąłem już ponad 200000 zastrzyków. O ukłuciach w palce to trudno mi pisać bo kiedyś przed laty kłułem się dwa lub trzy razy, a obecnie to nawet 7-9 razy. Ale z cukrzycą można żyć. Mogę każdemu pomoc swoim doświadczeniem. Proszę pisać I pytać na adres mailowy: aligator.zaremba7@gmail.com Pozdrawiam Wszystkich SŁODKICH.

  Odpowiedz Anuluj
 • Adam Garbiński niedziela, 04 grudzień 2016

  Witamy Panie Leszku. Bardzo dziękujemy za ten wpis :) To naprawdę niesamowite osiągnięcie i dowód Pana wyjątkowej siły. 67 lat do dla nas i Zuzi niewyobrażalna liczba! Gratulujemy serdecznie i życzymy jeszcze dużo zdrowia. Przekażemy oczywiście wszystkim Pana Pozdrowienia :)

 • Leszek Zaremba sobota, 03 grudzień 2016

  Za 4 miesiące kończę 80 lat.

  Odpowiedz Anuluj

Zostaw komentarz

Gość czwartek, 22 marzec 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (289)
desery (104)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się