Używasz sensorów FreeStyle Libre – to jest informacja dla Ciebie. Abbott poinformował o wprowadzeniu w Szwecji darmowej aplikacji na smartfony z systemem Android do skanowania sensorów FreeStyle Libre.
Aplikacja ta zastępuje w 100% czytnik, który stanowi obecnie odrębne urządzenie – czytnik. W 2016 roku Abbott planuje wprowadzić tą aplikację w innych krajach europejskich, w tym we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Aplikacja działa jak dotychczasowy czytnik. Żeby odczytać poziom cukru należy zbliżyć telefon do sensora. Z aplikacji również możemy uruchomić nowy sensor. Aplikacja pokazuje poziom cukru, strzałki trendów oraz 8-godzinną historię. Aplikacja nie musi być otworzona, żeby rozpocząć proces skanowania poziomu glikemii, co jest bardzo wygodne, chociaż telefon musi być odblokowany. Sensor może współpracować w ciągu swoich 14 dni działania albo ze smartfonem albo z dotychczasowym czytnikiem, nie potrafi się przełączać pomiędzy urządzeniami. Zmiana urządzenia może nastąpić przy zmianie sensora. Prace nad wersją na iPhone trwają.
Jakie są główne korzyści z korzystania z aplikacji LibreLink zamiast dotychczasowego czytnika?
- Niższe koszty – nie musimy kupować czytnika
- Wygoda – nie nosimy dodatkowego urządzenia
- Przesyłanie danych – dane zapisywane są bezpośrednio w aplikacji i pozwalają użytkownikowi na wysłanie raportu bezpośrednio z telefonu.
Za pewną niedogodność można by uznać to, że czytnik można ładować co 4-5 dni, natomiast telefony ładujemy raczej częściej.
Więcej o sensorach FreeStyle Libre pisaliśmy Koniec z kłuciem palców (naprawdę) – Abbott uruchamia sprzedaż systemu FreeStyle Libre Flash i Nowe informacje o Abbott FreeStyle Libre- wiemy ile będzie kosztować.
Osobiście nie interesowaliśmy się sposobem zakupu aplikacji na smartfony z Androidem, które nie są dostępne w naszym kraju, ale na iPhone z pewnością można tego dokonać.
Informacja za www.diatribe.org
Witek
Pomysł ciekawy bo komórkę tak czy inaczej mamy przy sobie. Szczególnie, że czytnik jest mniej wytrzymały od glukometru. W naszym najpierw padła możliwość używania pasków, potem nie kontaktował przycisk, który na koniec zablokował się wciśnięty i koniec pracy czytnika. Przewidując rozwój wypadków kupiliśmy wcześniej następny. Sprostowanie tylko takie, że przy kilkunastu odczytach dziennie czytnik ładujemy co jakieś 3 tygodnie a nie 4-5 dni.
Ira
Witek, napisz proszę, w jaki sposób zaopatrujesz się w sensory…
Wioletta Żebrowska
Witam
Chciałam ściągnąć zapisane dane z telefonu na komputer. Zapisało mi w exelu ale w formie tabeli, cały odczyt co 10 minut. Jednak nie ma żadnych wykresów. Pewnie to źle ściągnęłam. Poproszę o podpowiedz jak zgrać dane z telefonu na komputer by wydrukować i przedstawić w poradni