Pod koniec marca 2018 FDA dopuściła do obrotu CGM firmy Dexcom G6. Czemu o tym napisaliśmy?
Żegnajcie paski, nakłuwacze i glukometry!
Seria G6 nie będzie wymagała kalibracji! Wszyscy doceniamy dobre strony CGM-ów ale konieczność regularnej kalibracji to naprawdę uciążliwa pozycja na i tak długiej liście zadań diabetyka. Więc obecni i przyszli klienci Dexcom już powinni zacierać ręce i rozmasowywać obolałe opuszki palców bo na rynek amerykański produkt wchodzi między kwietniem a czerwcem tego roku a na rynki międzynarodowe w jego drugiej połowie.
Wyraźnie mniejszy transmiter
Z innych ciekawostek dotyczących serii G6:
- odchudzony transmiter w rozmiarze 2/3 swojego poprzednika,
- współpraca z aplikacjami na system Android i iOS,
- 10 dniowa żywotność urządzenia.
Ze względu na fabryczną kalibrację nie będzie możliwy restart sensorów po upływie okresu żywotności, więc 10 dni to absolutne maksimum i po tym czasie trzeba założyć nowy sensor.
Dla dzieci od 2 roku życia
Ważna wiadomość dla rodziców dzieci chorych na cukrzycę to fakt, że Dexcom serii G6 jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia.Serią G6 Dexcom na pewno konkuruje bezpośrednio z Medtronic i urządzeniem Abbott FreeStyle Libre, które również nie potrzebowało kalibracji, ale na rynku amerykańskim zostało dopuszczone dla osób powyżej 18 roku życia.
A co na to Medtronic?
Za portalem DiatribeOrg.
Malwina
Fajna sprawa ciekawe kiedy będzie to dostępne na rynku. I dobrze by było żeby było refundowane a najlepiej to jak by się dało zamówić przez internet bo tak sobie teraz zamawiam do pompy osprzęt z infusion.pl i to jest bardzo wygodne rozwiązanie.
A ty
Super krypto reklama
Bożena Garbińska
To nie jest żadna reklama. Staramy się rzetelnie informować o tym co pojawia lub ma się pojawić na rynku. Nikt nam nie sugeruje, o czym mamy pisać lub nie. Sami o tym decydujemy i nie bierzemy za to pieniędzy.
Opinia o Dexcom G6
Od 2 miesiecy uzywam Dexcom G6 i jestem bardzo zadowolona. Spelnia wszystkie wymagania w tej chorobie. SZCZESCIEM JEST ZE MIESZKAM W nIEMCZECH BO DOSTALAM TO URZADZENIE ZA DARMO BEZ NAJMNIEJSZYCH STARAN MIMO MOJEGO WIEKU 60 lat. Zycze wszystkim cukrzykom w Polsce aby dostali to urzadzenie.
Krzysztof
Proszę odpisać czy naprawdę nie trzeba kalibrować urządzenia?
Bożena Garbińska
Teoretycznie kalibrujemy tylko przy założeniu nowego sensora (raz na 10 dni), ale zdarza się (w wyjątkowych sytuacjach), że trzeba ponowić kalibrację, jeżeli jest duża różnica pomiędzy odczytem z CGM i z glukometru. Co może oznaczać np. 2 kalibracje na 10 dni 🙂
Zmijka
Nie kalibruje się bo może to pomieszać algorytm
Używam od G4 przez G5 i teraz od sierpnia 2018 G6 to już półtora roku. Pozdrawiam
jula
niestety wciaz wygrywa libra z tym systemem zywotnosc 14 dni co do g5 problem w kalibracji nawet ciagly ciagle rozłanczanie sie z bluetooth problem z zasiegiem w np domu 100m2 problem z łacznoscia zobaczymy jeszcze jaka bedzie cena g6 w pl i kiedy firmy przestana zarabiac na chorobach i panstwo sie zainterewsuja refundacja dla wszystkich cukrzykow!
Zmijka
Libra nie wygrywa bo nie uratuje ci życia jak spisz i nie da ci sygnału że spada ci cukier a ty tego nie czujesz! Musisz dokupić mio. Libra bez mio niestety działa jak zwykły glukometr a nie jak CGM czyli nie skanuje ci ciała sama co parę minut i pokazuje cały czas Np na i-zegarku ile masz cukru wraz z alarmem jeżeli poziom cukru nie jest jaki sobie ustawes /wymarzyles ?- chyba że lubisz machać ręką ??
Libra nie jest wbudowana (system) do pompy który powoduje zamknięcia i ponowne uruchomienie pompy co pomaga przy za niskich lub wysokich cukrach jak w T-slim lub omnipod /medtronik z Riley link.
Proponuje się doedukowac
Nie istnieje jeszcze lepszy system niż G6 (niestety bo ma swoje plusy i minusy) dlatego firmy robiące pompy współpracują głównie z Dexcom.
Pozdrawiam
Bassim
100% racje , sam używam libra i wiem jak czasami jest nie efektywny jak spada poziomu cukro w nocy ….
Tymczasem
Od paru lat użytkuję Libre w połączeniu najpierw z Blucon a obecnie Miaomiao2 z XDrip i muszę powiedzieć ,że to wszystko co oferuje Dexcom mam w tym zestawie za połowę ceny , jedyny minus to co trzy cztery dni kalibracja. W tym połączeniu alarmy plus głosowa informacja o spadkach i wzrostach oraz tendencjach działa bardzo dobrze a poprzez “chmurę” mam na bieżąco dostęp do poziomu cukru syna podczas pobytu np. w szkole i mogę szybko reagować . Owszem ten zestaw firmowo nie łączy się z żadną pompą i nią nie steruje ale istnieje możliwość uruchomienia na tym zestawie tzw. zamkniętej pętli która w skrócie dział jak zewnętrzna sztuczna trzustka co daję więcej możliwości niż tylko podwyższenie , obniżenie lub całkowite zatrzymanie podawania bazy.
Sylwester
używam dexcom g6 i jestem bardzo rozczarowany tym systemem nie dość że często się rozłącza to traci zasięg. A od pewnego czasu nowe plastry strasznie uczulają skórę już po 1 dniu od przyklejenia dostaję wysypki i musze to zerwać . Za te pieniądze straszna porażka przestałem tego używać bo się nie da tego nosić więcej niż 1 dzien wysypka swędzenie i plama czerwona po plastrze.Jak ktoś chetny mogę osprzedać 12 sensorów
Paweł B.
dołączam się do komentarza Sylwestra, G6 ma córka i właśnie drugi z kolei czujnik mocno uczula. Pieniądze wyrzucone w błoto. Zaczynaliśmy od libry, ona też zaczęła uczulać. Zamieniliśmy na G5 i było ok przez ponad rok. Kolejna firma która chce zaoszczędzić na gorszym plastrze, chociaż wcale nie jest to takie tanie.
Bożena Garbińska
My po prostu nie używamy plastrów dołączony do zestawu (używamy Minimed Medtronica), ale nie zmieniamy od razu całego systemu. Kupujemy Fixomull stretch 5cmx10m i tniemy na kawałki 7cm długości. Mamy 142 kawałki, na jeden raz zużywamy 2. Czyli całe pudełko jest na 71 razy. Całe pudełko to ok 50 zł, co daje ok. 70 gr na 1 zmianę. Jedno pudełko wystarcza na grubo ponad rok.
Sylwester
Witam.
Jeśli są dostępne jeszcze? To jaka cena?