Kilka dni temu producent Abbott FreeStyle Libre poinformowało, że otrzymał znak CE dla dzieci i nastolatków w wieku 4-17 lat.
Ostatnie badania kliniczne pokazały, że system jest stabilny do 14 dni bez potrzeby kalibracji dla dzieci i młodzieży w tym wieku. Ponadto, ponad 97% pacjentów w tym wieku stwierdziło, że system FreeStyle Libre jest łatwiejszy w użytkowaniu niż tradycyjny glukometr.
Zgodnie z informacją (Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej) IDF, w Europie występuje najwyższy procent dzieci w wieku 0-14 lat z cukrzycą typu 1, w porównaniu z innymi regionami – około 140.000 pacjentów. W tym regionie w Wielkiej Brytanii, Federacji Rosyjskiej oraz Niemczech występuje najwyższa populacja dzieci z cukrzycą typu 1.
System Abbott FreeStyle Libre obecnie dostępny jest w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
O samym systemie pisaliśmy między innymi:
Nowe informacje o Abbott FreeStyle Libre- wiemy ile będzie kosztować
Koniec z kłuciem palców (naprawdę) – Abbott uruchamia sprzedaż systemu FreeStyle Libre Flash
Pełną informację możecie przeczytać TUTAJ
Magda
A kiedy będzie dostępny w Polsce?
Marek Pogorzelski
posiadam coś takiego ale jakoś nie mogę dojść do porozumienia z tym urządzeniem. Potrafi mnie oszukać naweti 100 jednostek. Nie wiem czy to się kalibruje czy też nie a oprócz tego poszukuję programu do archiwizacji na kompie, moze ktoś ma i korzysta z niego to bede wdzięczny za udostępnienie. Jakie paski to urządzenie przyjmuję do badania krwi?
Miłego dnia
Krzysztof
Witam,
jeśli chodzi o program na komputer to wyszperałem to:
https://www.abbott-diabetes-care.at/software.html
Libre PC version -nie służy jednak do archiwizacji danych (niestety), a tylko do generowania raportów z podłączonego czytnika.
Odłączenie czytnika = zero możliwości.
Na innych stronach może jest coś lepszego ale blokowany jest dostęp z Polski.
Urządzenia się nie kalibruje – chyba, że robi jako autokalibrację to z pomiaru glikemi z kropli krwi. Nie wiem.
Paski to Optimum Xido.
Przy podłączeniu nowego sensora przez pierwsze 10-12 godzin pomiary skanerem były zaniżone ok 40mg/dl w dolnej strefie (70-120) i ok 70j na poziomach średnich . A im wyżej tym gorzej – większe rozminięcie z glukometrem.
Natomiast w drugiej dobie jest dosyć dobra spójność nawet od 1-2mg/dl do max 10.
Zobaczymy jek będzie później, córka używa pierwszego sensora od przedwczoraj.
Co ciekawe, nawet jak nie odczytujemy danych (np w nocy) to i tak 4x na godzinę sensor zapamiętuje poziom cukru i przy najbliższym odczycie przesyła te dane do glukometru/skanera.
Nie są one dostępne w jawny sposób, ale są widoczne np. na wykresie Daily Patterns i wykorzystywane przy robieniu wykresów dziennej zmienności glikemii oraz liczeniu różnych danych statystycznych (np średni poziom glikemi w 2 godzinnych przedziałach czasowych, średni dzienny poziom glikemii lub szacowany poziom hemoglobiny glikowanej).
pozdrawiam
Krzysztof
Można mieć nadzieję, że gdzieś w okolicach wakacji, ale …. to nic pewnego.
Oczywiście mam na myśli tegoroczne wakacje 🙂
Marek Pogorzelski
mozna jednak go kalibrować. Dłuzsza zabawa ale jednak mozna. Dokonałem tego i moje “błedy” w odczycie wynoszą od 3 do 10 jednostek.
Dzieki za oprogramowanie .
Ja juz mam 5-ty sensor a za trzy dni 6-sty i w znacznym stopniu ułatwilo mi to życie.
Jeszcze raz dziekuję.
Za ile kupujesz sensory?
Miłego dnia
Marek Pogorzelski
prawdopodobnie ma sie ukazać na polskim rynku w maju b/r.:)
Paweł
Jak zrobiłeś kalibrację ??
Marek Pogorzelski
bawiłem sie tymi ustawieniami czyli klikałem z dozą “ciekawości. Niestety ja chociaż kupiłem w Anglii to był ustawiony na prawidłowe (nasze) jednostki ale jest w jezyku niemiecki czego ja w ząb nie władam. Bawiłem sie az wyszedł ekran podzielony na 10 kratek. Kazda kratka bez opisu ale jak przyciśniesz puste pole to wyskakuje cyfra od 1 do 10. Pobawiłem sie tymi przyciskami i wyłączyłem. Po ponownym uruchomieniu tomi “powiedział” że kalibracja ok.;)