Izraelska firma Integrity Applications zapowiedziała wprowadzenie w pierwszej połowie 2014 roku na rynki wybranych krajów europejskich swojego nieinwazyjnego systemu pomiaru stężenia glukozy we krwi o nazwie GlucoTrack.
Czym wyróżnia się ten system od innych systemów pomiaru stężenia cukru?
- nie kłujemy już więcej palców
- nie potrzebujemy materiałów dodatkowych (paski, igły, nakłuwacze, gaziki …)
- mogą go stosować zarówno chorzy z cukrzycą typu 1 jak i typu 2 (firma wprawdzie milczy na temat możliwości stosowania tego produktu u dzieci, nie widać jednak wyraźnych powodów dla których nie można by go zastosować).
Jak udało się to osiągnąć?
Firma Integrity Applications, w przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, postawiła na pomiar kilku parametrów fizjologicznych powiązanych z poziomem cukru we krwi, poprzez ultradźwięki, temperaturę i elektromagnetyzm. Pisaliśmy już o bezinwazyjnym pomiarze cukru tutaj: Koniec z kłuciem palców blisko? oraz tutaj: Afrezza. Diabetycy wstrzymajcie oddech… Albo raczej nie, jednak GlucoTrack wydaje się być obiecujący ze względu na możliwość zastosowania go u osób z cukrzycą typu 1 (znacznie większe amplitudy wahań poziomu cukru dyskwalifikujące niektóre techniki pomiarowe).
Sam pomiar odbywa się poprzez przypięcie do ucha klipsa połączonego przewodem z urządzeniem przypominającym smartfona. Wynik pomiaru jest dostępny po około 1 minucie. Urządzenie wymaga raz w miesiącu trwającej 1-2 h kalibracji, natomiast przypinana do ucha sonda wymaga wymiany raz na pół roku. W przyszłości firma planuje wprowadzenie na rynek CGM-a opartego o tą technologię.
Ciekawe prawda? My oceniamy potencjał tego produktu wysoko, chętnie również przetestujemy go dla Was jak tylko będzie dostępny na którymkolwiek z europejskich rynków.
Bernadeta
Witam dzisiaj w programie Glob TVP była prezentacja glucotronic-a polskich naukowców z firmy Bomar polecam 🙂
Bernadeta
Bumar Elektronika S.A.
renata
Tak, zgadza się, znalazłam artykuł w ‘Przeglądzie technicznym’ nr 10-11
‘MONITORING GLIKEMII
Wiele patentów Instytutu ma znaczenie cywilne. Jednym z najważniejszych w ostatnich latach jest “Nieinwazyjny pomiar glikemii człowieka za pomocą technik mikrofalowych”, wyróżniony w 2011 r. w Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Urządzenie nie wymaga pobierania próbek krwi. Składa się z dwóch elementów: sondy mikrofalowej wchodzącej bezpośrednio w kontakt z ciałem pacjenta oraz modułu pomiarowego, którego zadaniem jest interpretacja zmian parametrów mikrofalowych sondy na wskazanie zmian poziomu glukozy we krwi. Sonda przyłożona do ciała emituje sygnał o mocy mikrowatów. Obecność glukozy we krwi, w skórze i tkankach oraz zmiany jej poziomu powodują zmiany parametrów elektrycznych ciała, co wywołuje zmiany parametrów elektrycznych sondy.
Możliwość łatwego monitorowania zmian glikemii w organizmie należy do najbardziej pożądanych w medycynie, a diabetologia to jeden z najsilniejszych czynników napędowych techniki medycznej. W tym wypadku chodzi nie tylko o diagnostykę, lecz także o uniknięcie niebezpiecznego dla życia pacjenta stanu hipoglikemii.
Do tej pory stosowano sondy wkłuwane pod skórę lub przyrządy z tzw. odwrotną jonoforezą, nie spełniające wszystkich oczekiwań. Chorzy są zmuszeni do wykonywania kilku bolesnych testów na dobę (3-4 w przypadku cukrzycy typu 1). Ta sama technika mikrofalowa może służyć wielu innym zabiegom i badaniom medycznym, m.in. wysiłkowym dla sportowców i żołnierzy. Jest to wygodny sposób monitorowania stanu pacjenta po operacji na oddziale intensywnej opieki. Badanie to jest też dogodne do celów naukowych – np. w modelowaniu dynamicznego metabolizmu glukozy.
Przewlekła hipoglikemia może być wywołana zarówno cukrzycą, jak i skrajnym obciążeniem organizmu. Jej skutkiem mogą być trwałe uszkodzenia centralnego układu nerwowego i ważnych organów. Całkowita zaś liczba chorych na cukrzycę na świecie przekracza już 240 mln, a w 2030 r. sięgnie prawdopodobnie 388 mln. Wartość niewielkiego, niemal kieszonkowego zestawu przyrządów skonstruowanych w PIT trudno wręcz przecenić. Metoda została zgłoszona do opatentowania. ‘
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, dowiedzieć się na jakim jest to etapie w tym urzędzie i co dalej, kto znajdzie pieniądze, wyprodukuje……jest wiele pytań…
Bożena Garbińska
Napisaliśmy do firmy Bumar, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Czekamy na odpowiedź
Aneta
Znalazłam 3 dystrybutorów gluckotracka – Wielka Brytania, Izrael i Australia, czy próbowała się Pani kontaktować z którymś z dystrybutorów tego urządzenia? Ja zamierzam zadzwonić do WB ale najpierw chciałam się zapytać czy Pani się udało coś dowiedzieć.
Bożena Garbińska
Nie, jeszcze nie próbowałam się kontaktować. Na stronie producenta jest też informacja, że podpisano umowę na dystrybucję w Turcji – zacznie się w 2 kwartale 2014, również na Litwie, Łotwie i Estonii, też 2 kwartał i Białoruś – 2015. Hmm…czyżby na mapie w miejscu Polski była biała plama?
Ola
Witam
W ostatnich dniach została opublkiowana lista dystrybutorów.
Skontaktowałam sie z Litwą i Włochami.
Z Włoch nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi, natomiast dystrybutor z Litwy nie jest zbyt zainteresowany współpracą. Może gdyby zebrać większą ilośc zaiteresowanych osób będzie łatwiej?
W razie pytań proszę o kontakt pod adresem olutka2@op.pl. Pozdrawiam
Gosia
W grupie zawsze jest łatwiej, Z chęcią dołączę do osób zainteresowanych pozyskaniem GlucoTrack, mam małego, 4 -letniego cukrzyka w domu a więc zależy mi na tym by nie kłuć jego małych paluszków.
Adrian
Witam, również jestem zainteresowany kupnem w większym gronie.
Proszę pisac: adriankalwa@Interia.pl
Darek
Witam, również jestem zainteresowany kupnem.Mamy trzyletniego cukiereczka.
Gosia
Witam,
czy mogę prosić o namiary na dystrybutora w wielkiej Brytanii? Chętnie podejmę wyzwanie i postaram się skontaktować z firmą jak i zdobyć więcej informacji a może i uzyskać dostęp do GlucoTrack.
Jeśli mi się uda to natychmiast zamieszczę info dla za interesowanych.
Dziękuje, pozdrawiam.
Gosia
Witam,
czy mogę prosić o namiary na dystrybutora w wielkiej Brytanii? Chętnie podejmę wyzwanie i postaram się skontaktować z firmą jak i zdobyć więcej informacji a może i uzyskać dostęp do GlucoTrack.
Jeśli mi się uda to natychmiast zamieszczę info dla za interesowanych.
Dziękuje, pozdrawiam.
Tomek 23
Również jestem zainteresowany kupnem:)) moj mail Tomiik91@wp.pl jesli ktos by coś wiedział prosze o pomoc, jesteśmy słodcy więc któż słodkiemu odmówi hehe:)) Ja kłuje się ok 10 razy na dobę 🙁
pozdrawiam Tomek
Bożena Garbińska
Witam,
Tu jest link do aktualnych dystrybutorów, niestety nie ma tu jeszcze Wielkiej Brytanii http://www.integrity-app.com/the-glucotrack/distributors/
Gosia
Witam,
Dziękuję za linki do bezpośrednich dystrybutorów. W najbliższym czasie będę walczyła o dostęp do tych firm, jeśli się uda zaraz zamieszczę wpis.
Pozdrawiam:)
adam
Dostałem informacje ze będzie to dostępne w Australii i Nowej Zelandii i trzeba go kalibrowac co pół roku a można to jedynie zrobić w Australii wiec jak kogoś stać co pół roku latać do Australii to powodzenia
adam
Dear Adam
Thank you for your enquiry about the GlucoTrack and we apologise for any delay in responding as we are inundated with enquiries.
The GlucoTrack is not yet available for sale or advertised here in Australia yet pending final registration of the device with our Therapeutic Goods Administration in Canberra.
This has been a very long process so far but is finally nearing an end and we anticipate completion by them around the end of October. We will only then then order in stocks.
When we are able to begin sales here we will also activate a special website for this http://www.glucotrack.com.au and it will be possible to order via this website.
Please note:
The GlucoTrack cannot be used nor will give correct readings until it has been set up and professionally calibrated to each individual. The calibration is done by us using laboratory standard reference equipment and can take 2 to 4 hours per person.
Calibration also needs to be repeated at 6 monthly intervals coinciding with replacement of the Personal Ear Clip.
Our distribution agreement with the manufacturer is only for Australia and New Zealand although we cannot control where the device is ultimately used after it has been purchased here.
Please note too that the GlucoTrack is at present only licenced for use on people 18 years of age and over provided they have normal size ear lobes.
Users must have an earlobe size of: Between 14mm and 25mm diameter and between 3mm and 6mm thickness. A smaller PEC is under development for use on children but this may still take some time allowing for clinical trials and licencing.
Selling price will be AU$ 2,420 plus GST for the Main Unit and one PEC (personal Ear Clip) and replacement PEC’s will be about AUD 220 plus GST at present exchange rates.
Your IP address indicates that you are enquiring from the Netherlands. Unless you are able to come to Australia for calibration or alternatively have access to a laboratory standard reference meter Hemocue 201 and be able to have the calibrations done there it will not be possible to assist you.
To jest email jaki dostałem od dystrybutora możecie sobie przetłumaczyć na translatorze
Please let me know if you would like us to add you to our enquiries database to let you know when we can start supplying or if you have any further questions
kasia.es
Witam ,też jestem zainteresowana GlucoTrackiem .Na tę chwilę, chcemy przejść na pompę, mam dwa cukiereczki .Interesują mnie pompy, może jakieś sugestie, ciekawe linki
Gosia
Czesc Kasia,
Co do pompy to uważam ,że Medtronic mój synek ją ma i jesteśmy zadowoleni.Póki co bez awarii (mamy ją ponad rok), łatwa w obsłudze i chyba odporna na wstrząsy i upadki ;-).
Co do GlucoTrack i innych metod bezinwazyjnego pomiaru cukru -rozmawiałam wczoraj z Panią profesor, która nas prowadzi – powiedziała, że żaden glukometr nie nadaje się dla dzieci (nie ma atestów – to jest prawda) i żaden nie jest dla cukrzyków z jedynką – tu bym się spierała -artykuł co innego mówił ,ale z drugiej strony ona może wiedzieć więcej niż ja wiem.
Mieliśmy zamiar z mężem zakupić taki glukometr ale Pani dr. skutecznie ochłodziła nasz zapał, choć i tak nie rezygnuję i czekam na informację ze Stanów co do GlucoTracka -jeśli coś się dowiem to podzielę się wiadomością.
Bardzo się cieszyłam na myśl o tym,ze jest już coś na rynku co ułatwi nam życie – szkoda,że to jeszcze nie dla nas, uważam , że wydać pieniądze zawsze zdążymy a niech to będzie skuteczna i bezpieczna metoda pomiaru bo jeśli z jakiś względów u dzieci by nie działała jak powinna i wyniki by były zakłamane to nie uważam,że jest to bezpieczne dla mego dziecka.
Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkich kciuki.
Gosia:)
Monika
Wiesz Gosia, to samo mówili diabetolodzy jeszcze niedawno o pompach insulinowaych i o CGM np – ze sie nie nadają dla małych dzieci ( nam skutecznie odradzono CGMs w szpitalu, tak jak pompę dla dziecka moim znajomym (!!!) ) – mamy i jedno i drugie i uważam, że spełniają swoje role 😉 ostatecznie decyzja zawsze należy do nas 😉 pozdrawiam ciepło! 🙂
Gosia
Cześć Monika,
troszkę się zraziłam tym co lekarz nam powiedział, ale ostatecznie nie powiedziałam -nie. Myślę, że zdobędę jeszcze więcej informacji , między innymi opinii użytkowników i zadecyduje. Oczywiście gdy będę coś więcej wiedziała to się podzielę tą informacją , póki co czekam na wieści z USA a zamierzam zbadać rynek UK również.
Gdyby ktoś coś już wiedział więcej o nowych formach pomiaru cukru, to proszę dzielcie się tymi informacjami:)
Pozdrawiam, Gosia.
Tomasz
Witam wszystkich . My też mamy 3 – letniego słodziaka , też chcielibyśmy kupić ten glukometr.Gdyby ktoś wiedział więcej gdzie można kupić ten glukometr i jakieś ciekawe informacje to proszę o info tomasz.sapecki@wp.pl
domeracki
Witam,
Też jestem zainteresowany GlucoTrackiem, czy ktoś już go używa i może wystawić opinię na jego temat.
Pozdrawiam Darek
Gość
Witam,
rozmawiałem z dystrybutorem z Litwy, przyjmuje zamówienia na glucotracka a czas realizacji to 2 miesiące ,
powiedział , że w instrukcji jest zapis “tylko dla osób powyżej 18 lat” i nie wysyła ,żeby kupić trzeba będzie przejechać się do Wilna.
Kasia
Witam, ponawiam poprzednie pytanie i prosze o odpowiedz. Bardzo interesuje mnie dokladnosc pomiaru i sposob kalibracji. Prawdopodobnie do konca grudnia bede w jego posiadaniu tylko z uwagi na jego koszt chcialabym wiedziec ze jest wart swojej ceny. Pozdrawiam:)
Kasia
Witam, ponawiam poprzednie pytanie. Pod koniec grudnia prawdopodobnie bede miala mozliwosc zakupu glucotracka. Nie wiele wiem o jego dokladnosci i sposobie kalibracji. Czy moze ktos w Polsce uzytkuje juz to urzedzenie? Serdecznie pozdrawiam.:)
Michał
Witam, jaki jest jego koszt ? Również jestem zainteresowany zakupem. Prosiłbym o cenę i namiar do osoby która będzie je zamawiała.
ola
WITAM
Kasiu czy udało się Wam zakupić urządzenie ?
Pozdr Ola
Sebastian
Cześć.
Ja również bardzo jestem zainteresowany GlicoTrackiem.
Jakby ktoś wiedział ile to kosztuje bądź zbierał zamówienie grupowe proszę o maila: s.baluk@op.pl
Dziękuję.
Endriu
2500 $ plus klips 130$ u dystrybutora w Wilnie
Katarzyna
Witam, mam inforacje na dzis taka ze urzadzenie jest do kupieniaza 2 500 USD trzeba dokupic urzadzenie do kalibracji 369 euro przesylka 90 eur i raz na pol roku trzeba wymienic klips za 130 USD Nie mierzy hipoglikemi najnizszy pomiar jaki jest w stanie wykryc to 71
Pozdrawiam
m
Witam,
Czy udało się sprowadzić GlucoTracka do Polski? Ktoś już go przetestował? Również jestem zainteresowana.
Magda
Witam, jestem zainteresowana zakupem, mogę odebrać go nawet na Litwie. Proszę o kontakt
magdalena-jerzak@o2.pl
radek
Witam czy wie ktoś coś więcej na temat kupna w polsce i jak jest z użytkowaniem prosze o info