mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Medtronic zakończył próby kliniczne pompy MiniMed 670G

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 5923
 • 2 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

Z końcem lutego zakończyły się, trzy miesiące wcześniej niż przewidywano, badania kliniczne pompy Minimed 670G z nowym transmiterem Enlite 3. W poprzednim artykule Medtronic 670G następny krok do zamkniętej pętli pisaliśmy, że wprowadzenie jej na rynek przewidywane jest na 2017 rok. Teraz mamy trochę więcej informacji – kwiecień 2017 jest tym miesiącem, kiedy pompa powinna być wprowadzona na rynek amerykański. Czy w Europie będzie wcześniej czy później? Trudno powiedzieć, głównie dlatego, że na rynek amerykański nie została do tej pory wprowadzona pompa MiniMed 640G, którą Europejczycy już znają.

 

Po zakończonych badaniach, które trwały 3 miesiące, część uczestników zwróciła się do FDA z petycją o możliwość dalszego dostępu do tego systemu. Prośby te zostały przez FDA uwzględnione, co pozwala mieć nadzieję producentowi, że to przełoży się na szybką zgodę FDA na wprowadzenie pompy na rynek. Medtronic, obecnie planuje przeprowadzenie dodatkowo 6-miesięcznych badań na 1.000 pacjentach, które mają porównać pompę Minimed 670G z inną pompą z CGMem (ale bez automatyzacji bazy) oraz pompą bez CGMa. Ma to pokazać jak automatyczne sterowanie bazą wpływa na hipoglikemię oraz HbA1c. Czy nowy transmiter Enlite 3 temu podoła? Z badań wynika, że Enlite 3 jest o 20% dokładniejszy od Enlite (obecnie w pompach 530G) i pokazuje mniej błędów (11% przy 14% w Enlite), co powinno się przełożyć na mniej fałszywych alarmów i lepszą automatyzację systemu. Nie ma niestety porównania do Enlite 2, który znamy z pompy 640G.

Jak Minimed 670G będzie działać? Bazując na odczycie z transmitera, który robiony jest co 5 minut, pompa 670G automatycznie zwiększa lub zmniejsza insulinę bazową tak aby utrzymać docelowy poziom cukru – 120 mg/dl. Pacjent w dalszym ciągu, podaje insulinę pod posiłki. Minimed 670G nie poda automatycznie korekty po odczycie z glukometru, zasugeruje ją jedynie. Jednak modelując insuliną bazową będzie dążył do utrzymania poziomu cukru we wskazanym zakresie, co powinno pozwolić na redukcję za wysokich i za niskich poziomów.

A kiedy nie będziemy musieli podawać insuliny także tej pod posiłki? Medtronic kontynuuje badania w tym kierunku. Będzie to kombinacja obecnego algorytmu pompy Minimed 670G i algorytmu DreaMed, który został zakupiony przez Medtronic w poprzednim roku.

Pamiętajmy, że algorytm CGM 670G jest zintegrowany z pompą, więc pacjent potrzebuje nosić przy sobie tylko pompę i transmiter. Nie jest potrzebny odrębny czytnik czy telefon.

Źródło: diaTribe

 

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Katarzyna środa, 02 marzec 2016

  Czekamy z niecierpliwością i my:)
  pozdrawiamy

 • Rysiek poniedziałek, 06 czerwiec 2016

  Odnosze wrażenie że te unowocześnienia mają charakter poprawy oprogramowania w tych urządzeniach. Lekki lifting wygladu i juz mamy nowy produkt.....
  A przedstawiciel firmy zapewniał że nie są zainteresowani wprowadzeniem szybko następcy 640G....

Zostaw komentarz

Gość piątek, 23 luty 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (288)
desery (103)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się