mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Pompa Minimed 640G i glukometr Contour Plus - bolus zaprogramowany

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4313
 • 4 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_glukometr_bz.pngJedną z ciekawych funkcji w pompie Mimined 640G jest programowanie bolusów. Można zaprogramować 8 bolusów. Cztery z nich mają już nazwy: śniadanie, obiad, kolacja, przekąska. Zaprogramować możemy każdy typ bolusa. Wyobraźnia rodzica w tym momencie działa! Można na przykład zaprogramować dziecku bolus pod śniadanie, które daliśmy mu do szkoły lub na półkolonie, albo pod obiad, który je w stołówce.

Uzupełnieniem tej funkcji jest jeszcze coś. Zaprogramowany bolus możemy podać przez glukometr Contour Plus! ŁAŁ. Więc nasze dziecko nie musi wyciągać nawet pompy (pod warunkiem, że wie, że poziom glikemii jest dobry) i może dyskretnie podać bolus glukometrem. Pomijamy tutaj też ryzyko, że się pomyli w podawaniu, bo wszystko już mu ustawiliśmy programując bolus.

Glukometr Contour Plus ma też możliwość podania bolusa ręcznego - może to być jednak wyłącznie bolus zwykły. Więc jeżeli idziemy na sorbet do lodziarni to możemy skorzystać z tej możliwości i podać glukometerem bolus zwykły.


Pewnie znajdziecie jeszcze inne możliwości wykorzystania tej funkcji. My podpowiedzieliśmy te, z których sami korzystaliśmy lub zamierzamy skorzystać.

 

Poniżej fragment z instrukcji użytkownika pompy dotyczący programowania:

b2ap3_thumbnail_boluszaprogam_1.png

b2ap3_thumbnail_boluszaprogam_2.pngb2ap3_thumbnail_boluszaprogam_3.pngb2ap3_thumbnail_boluszaprogam_4.png

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Joanna niedziela, 26 lipiec 2015

  Rzeczywiście fantastyczna funkcja.My mamy glukometr Accu Chek który jest również pilotem do pompy.Kiedy się załącza pilot i przechodzi do funkcji pompy wyświetla się ekran pompy. Czy.w taki.sam.sposób działa ten pilot?My praktycznie nie.dotykamy pompy-wszelkie.funkcje.pompy obsługujemy przez pilota vel glukometr.

 • Bożena Garbińska poniedziałek, 27 lipiec 2015

  W pompie Minimed 640G glukometr nie przejmuje wszystkich funkcji pompy. Raczej nie nazwałabym go pilotem. Jest glukometrem, który przesyła do pompy informacje o poziomie glikemii oraz może podać insulinę w bolusie prostym bezpośrednie z glukometru a w bolusie przedłużonym i złożonym tylko wtedy, jeżeli ten bolus był wcześniej zaprogramowany w pompie. Czyli jest jeszcze pole do rozwoju :)

 • Ilona Pińkowska wtorek, 04 sierpień 2015

  Witam, dopiero, tzw. "pocztą pantoflową" dowiedziałam się o tej stronie, bardzo mnie ona ucieszyła i dziękuję. Cukrzycy I uczę się od ponad półtora roku i nie jest łatwo. Ta nieustanna towarzyszka życia, mojej obecnie już, 4.5 letniej córeczki bardzo lubi nas niestety zaskakiwać. Zastanawiamy się z mężem o zmianie pompy na tę, którą ma obecnie Zuzia. Nasz Tusia ma pompę firmy Accu Chek, bardzo nam ostatnio urosła (dogoniła starszą o ponad rok siostrę), nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy hormon wzrostu będzie aktywny, często mamy wysokie cukry. Zastanawiamy się nad stałym monitorowaniem glikemii, przeraża nas konieczność założenia sensora, co oznacza praktycznie kolejne wkłucie. Nasza córeczka jest drobnej budowy. Czy daje się to pogodzić?

 • Bożena Garbińska wtorek, 04 sierpień 2015

  Zuzia też jest drobna, waży obecnie ok. 23 kg i ma ok. 123 cm wzrostu, jest szczupła i faktycznie trudno z tym miejscem do wkłucia, ale my praktycznie od 2,5 roku używamy CGM-a i do tej pory się to udaje. Wkłucie i sensor dajemy zawsze na pupę (bo ręce jeszcze chudsze :)) a przy wymianie sensora zmieniamy strony pośladków. Na początku mieliśmy w planie używać CGM-a przez 2-3 miesiące, nauczyć się co jak wpływa na poziom glikemii i potem przestać, ale tak nie zrobiliśmy. Jak sama Pani wie, cukrzyca często zaskakuje, a CGM pozwala nam na szybszą reakcję. Wiemy, że przy braku CGM-a o pewnych poziomach glikemii po prostu byśmy nie wiedzieli. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że gdy czasami jest doba gdy tego CGM-a nie ma to czujemy się jak dzieci we mgle. Poziomy glikemii znamy tylko w momencie pomiaru a reszta jest wielką niewiadomą. Używamy pompy Medtronic od początku, przyzwyczailiśmy się do tego CGM-a, można powiedzieć, że się go nauczyliśmy, wiemy jak reagować w konkretnych sytuacjach, wiemy kiedy możemy pozwolić sobie na brak pomiaru z glukometru przed posiłkiem. Bardzo często pomiar ograniczamy tylko do kalibracji (czyli 2 razy na dobę). Trudno nam sobie obecnie wyobrazić brak CGM-a.

Zostaw komentarz

Gość poniedziałek, 19 marzec 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (289)
desery (104)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się