mam cukier

 • Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Kategorie
  Kategorie Wyświetla listę kategorii tego bloga.
 • Tagi
  Tagi Wyświetla listę słów kluczowych, które zostały wykorzystane na blogu.
 • Archiwum
  Archiwum Zawiera listę wpisów, które zostały utworzone wcześniej.
 • Login
  Login Formularz logowania

Chwila nieuwagi

Dodane przez w w nauka
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3878
 • 2 komentarze
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj

b2ap3_thumbnail_wysokicukier.pngWystarczyło 100 minut braku nadzoru CGMa i proszę ...

Takie sytuacje czasami nam się zdarzają. Podana insulina pod posiłek, przesunięta zatyczka wkłucia. W tym przypadku nałożył się na to brak kalibracji. Efekt - z poziomu 142 mg/dl po zmierzeniu mamy nagle 279 mg/dl. Gdyby była informacja z CGMa, pozwoliłaby zareagować dużo wcześniej. Tym razem jednak tak nie było. Zuzia sama aż nie wierzyła i poszła drugi raz myć ręce, żeby zrobić ponowny pomiar glukometrem. Niestety wynik był ten sam. Korektę zdecydowałam w tej sytuacji od razu podać penem.  Z naszego doświadczenia wynika, że z takich poziomów ciężko zbić cukier pompą.

Jeżeli chcecie poczytać o innych funkcjach i możliwościach pompy Minimed 640G zajrzyjcie tu.

Oceń ten wpis:

Komentarze

 • Nowak środa, 11 listopad 2015

  Witam.
  Od niedawna sledze Państwa blog i mogę tutaj znaleźć bardzo dużo przydatnych informacji.
  Planuję zakup pompy 640G, obecnie jestem na penach i nigdy żadnej pompy nie używałem, do kupna pompy przekonuje mnie większa kontrola glikemii i zarazem możliwość zaprogramowania dawkowania insuliny na złożony posiłek (w przypadku podawania insuliny w penach muszę dawkować posiłek na 2-3 razy w odpowiednim odstępie czasu, a i tak różnie to wychodzi z cukrem).
  Zastanawiam się nad jedną rzeczą.
  Jeżeli podczas obliczania dawki insuliny na dany posiłek pomyliłem się i wybrałem za mało insuliny i poziom cukru wzrósł tak jak teraz u Pastwa do poziomu np: 280. Jak szybko podać korektę nie mając ze sobą pena z insuliną? Producent na stronie wspomina tylko o pilnowaniu niskiego poziomu aby nie nastąpiła hipoglikemia. A co z hiperglikemią? Można tak pompę zaprogramować, że jak cukier wzrośnie do jakiegoś poziomu to pompa sama poda dawkę insuliny (wiem, że brzmi to jak science-fiction)? Ale czy może jest tak, że pompa poda insulinę, ale w bardzo długim czasie i lepiej i szybciej wprowadzić korektę ręcznie za pomocą pena. Zastanawiam się nad się przed tym uchronić?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

 • Bożena Garbińska poniedziałek, 16 listopad 2015

  Jak jest 280 to korektę podajemy od razu - pompa posiada informację o aktywnej insulinie (np. z posiłku lub poprzedniej korekty) więc nie ma ryzyka że insuliny będzie za dużo. Co do hiperglikemii - ten model pompy nie poda sam insuliny przy wysokim cukrze. Można jednak ją tak ustawić, żeby informowała o wysokim poziomie, lub o szybkim wzroście. Ale nie jest to science-fiction. Firma Medtronic pracuje nad taką pompą i będzie to następca obecnego modelu 640G - będzie to 670G i pisaliśmy o tym tutaj http://www.3mamcukier.pl/index.php/blog/entry/medtronic-670g-nastepny-krok-do-zamknietej-petli Jeżeli pierwsza korekta nie zadziała to pompa sama sugeruje, żeby drugą podać penem.

Zostaw komentarz

Gość piątek, 23 marzec 2018

Instagram

Kategorie

nauka (104)
u nas (71)
podróże (37)
kuchnia (289)
desery (104)
zupy (19)
przekąski (16)
do chleba (15)
przystawki (15)
ludzie (3)

Zaloguj się